تور غار رود افشان

دیروز جمعه (۱۸/۸/۸۶) با حضور ۱۶ نفر از دوستان تور لیدر به غار رود افشان رفتیم

محل حرکت : جلوی دانشگاه اقتصاد     ساعت حرکت :۶ صبح

لیدر تیم :  حامد محرر                          سرپرست تیم : مهتابی

افراد تیم : نرگس رضوی - هانیه باقرزاده - سارا امانی - فریبا حقیقی پور - اعظم دشت بین - محبوبه فقیه زاده - نفیسه پیرانی - الهه حدادی - سمیه خزائی پور - سارا عسگری - رضا افشار - مهدی قدرتی پور - بهروز الفتی - و سه نفر همراه

گزارش برنامه: ساعت ۳۰/۶ صبح از جلوی دانشگاه بسمت غار رود افشان حرکت نمودیم  از مسیر های بومهن ، فیروزکوه ، گیلاوند و جاوان گذشتیم (ساعت ۳۰/۸) .دو مسیربنامهای سید آباد و مسیر دیگر روستای رود افشان جهت رسیدن به غار وجود دارد که ما در این برنامه مسیر سید آباد را انتخاب نمودیم بعد از پمپ بنزین و پل هوائی یک جاده فرعی سمت راست شروع می شود که این منطقه شکار ممنوع می باشد.

از جاده اصلی بعد از طی ۱۰کیلومتر باز به یک دوراهی می رسیم و سمت چپ را انتخاب می کنیم که سمت راست نیز به یک روستای دیگر منتهی می شود و بعد از طی ۵ کیلومتر دیگر به آخرین آبادی رود افشان رسیدیم  (ساعت ۱۰/۹) و ماشین را پارک کردیم و بعد از صرف صبحانه ساعت  ۱۰بسمت غار روانه شدیم و بعد از کوه پیمائی اندک که مسیر آن مشخص است ساعت ۴۰/۱۰ دهنه غار بود یم.

بدلیل بررسی و تحقیقات بیشتر در دورن غار و ارائه توضیحات لازم توسط لیدر گروه و کند حرکت کردن گروه در داخل غار ، غارنوردی تا ساعت ۳ بعد از ظهر بطول انجامید و بعد از صرف نهار در باغ نزدیک روستا ساعت ۴ بسمت تهران روانه شدیم و در ساعت ۶ عصر جلوی دانشگاه رسیدیم.

این غار از نظر بزرگی دهنه سومین غار در ایران می باشد که باشماره ۱۲۲۱۳ در سازمان آثار و میراث فرهنگی به ثبت رسیده است و دو غار دیگر بنامهای غار ایوب شهر بابک و غار اسپهپد خورشید است.   

 

 

به امیدار برگزاری برنامه های جذاب و زیبا با این تیم همدل

/ 4 نظر / 69 بازدید
سارا امانی

salam axea ghashang bod merci nemishe ye jayi to internet moayan konim ke bacheha axa ro onja bezaran.behtar az cd ast.

هانيه

سلام آقای مهتابی با تشکر فراوان خيلی جالب شده ولی چرا ننوشتيد من assist بودم

سلام. اگه عکسها داخل اينترنت باشه هر کسی می تونه ازش پرينت بگيره. . بهتره عکسها دست خودمون باشه. يک سی دی ديگه تنبلی نداره!

سلام آقای مهتابی اسمها اشتباه نوشته شده ! اسم اون پسره هژبر بود نه بابک٬پس لطفاُ درست کنین که سایتمون بدون نقص باشه. مرسی