( Leader Land ) سرزمين راهنمائی تجارت و جهانگردی

زیبایهای مالزی

ده دلیل برای سفر به مالزی

دوست گرامی سلام؛

آیا می دانید که اگر کشورها را برای داشتن تنوع رتبه بندی کنند، مالزی بدون شک اول خواهد شد؟

مالزی نه تنها ترکیبی از فرهنگ قومی است، بلکه این کشور نیز ترکیبی از بسیاری از آداب و رسوم، غذاها و مذاهب مختلف است که همه به گونه ای مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند.

 

از جزیره های بزرگ گرفته تا کوه ها و ارتفاعات بارور و جنگل های استوایی، جغرافیای کشور را بسیار متنوع کرده است. پس در معرفی ده شهر و منطقه ی شاخص این کشور همراه ما باشید:

 

10- کوتا بارو (Kota Bharu)

 

کوتا بارو یک توقفگاه بین راهی برای دیدن جزایر زیبای پرهنتیان (Perhentian) می باشد که جذابیت منحصر به فردی را ارائه می دهد. این مکان که در شبه جزیره مالزی در نزدیکی مرز تایلند واقع شده است، پایتخت کلنتان (Kelantan) بوده که می توان در آن با تاکسی، اتوبوس و یا پیاده به گشت و گذار پرداخت. 

 
 

9. ملاکا (Melaka)

ملاکا یا ملکا یک نقطه مرکزی مهم در مسیر دریایی بین هند و چین در سواحل جنوب غربی غرب مالزی می باشد که بر سر آن از قرن ها پیش میان دولت های هند، پرتغال، انگلیس و هلند اختلاف بوده است. امروزه این نقطه یکی از شهرهای مدرن و یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در مالزی است که مملو از معماری، فرهنگ، سنت ها و غذاهای متنوع می باشد که همگی منعکس کننده میراث غنی آن است.

 
 

8. ارتفاعات کامرون (Cameron Highlands)

 

ارتفاعات کامرون یکی از قدیمی ترین مقاصد گردشگری مالزی می باشد. این منطقه که با جذابیت یک باغ انگلیسی طراحی و توسعه یافته است، ارائه دهنده مناظر سرسبز، مزارع گل های رنگارنگ، مزارع چای، جنگل ها، دریاچه ها، حیات وحش و تفریح در فضای باز می باشد.

 
 

7. کوتا کینابالو (Kota Kinabalu)

 

کوتا کینابالو، پایتخت دولت صباح در بورنئو (Borneo) در جنوب مالزی، یک مقصد توریستی در حال رشد است که با توجه به نزدیکی آن به جزایر گرمسیری، جنگل های انبوه، پناهگاه حیات وحش، پارک های ملی و بلندترین قله در مالزی، یعنی کوه کینابالو (Kinabalu)، یکی از مقاصد گردشگری در مالزی محسوب می شود.

 
 

6. کوچینگ (Kuching)

 

کوچینگ که بزرگترین شهر در جزیره بورنئو می باشد، یک پایگاه مردمی برای کاوش در جنگل های انبوه بورنئو و ساراواک (Sarawak) می باشد. کوچینگ دارای نقاط گردشگری زیادی می باشد؛ از جمله گشت و گذار در نقاط تاریخی و بازارهای شلوغ و تفریح در فضاهای باز.

 
 

5. پنانگ (Penang)

 

جزیره پنانگ که در تنگه مالاکا در سواحل شمال غربی غرب مالزی واقع شده است، یک مقصد توریستی محبوب می باشد که در آن می توان از "جورج تاون" بازدید کرد و از آشپزی سنتی آن بهره برد. موقعیت جزیره پنانگ در امتداد یکی از مسیرهای حمل و نقل مهم باعث شده است که یک آرایه رنگارنگ از فرهنگ، معماری و غذاها به این منطقه تزریق شود.

 
 

4. کوالالامپور (Kuala Lumpur)

 

کمتر از 200 سال پیش، کوالالامپور فقط یک روستای معدن قلع در غرب مالزی بود. امروزه، این روستا به سرمایه فدرال کشور و بزرگترین کلان شهر منطقه تبدیل شده است. این شهر که توسط مردم محلی KL نامیده می شود، یک شهر فرهنگی است که دارای آسمان خراش های چشمگیر، رستوران های متنوع و کلوب های بسیار می باشد.

 
 

3. پارک ملی تامان نگارا (Taman Negara)

 

پارک ملی تامان نگارا که شامل سه ایالت در شمال غرب مالزی می باشد، از قدیمی ترین جنگل های استوایی در جهان محسوب می شود. این پارک که یک مرکز اکوتوریسم و ماجراجویی است، شامل حیات وحش متنوعی می باشد، از گیاهان نادر گرفته تا پرندگان عجیب و غریب و حیوانات کمیاب مانند ببر مالایایی، فیل های آسیایی و کرگدن سوماترایی.

 
 

2. لنکاوی (Langkawi)

 

واقع در سواحل شمال غربی مالزی در دریای آندامان (Andaman)، مجمع الجزایر لنکاوی از 99 جزیره شامل سواحل زیبا، جنگل، درختان حرا و کوه های پوشیده شده از جنگل می باشد. در سال های اخیر، تفریحگاه ها، هتل ها، رستوران ها و دیگر امکانات گردشگری در لنکاوی توسعه یافته است و فرصتی را برای یک تجربه استثنایی از مجمع الجزایر فراهم می کند.

 
 

1. پارک ملی گونانگ ملو (Gunung Mulu National Park)

 

پارک ملی گونانگ ملو که برای سنگ های آهک و غار فوق العاده خود معروف می باشد، یکی از جاذبه های طبیعی برتر در آسیای جنوب شرقی است. این پارک ملی که در مالزی بورنئو در ساراواک واقع شده است، دارای بزرگترین و طولانی ترین سیستم غاری در جهان است، از جمله غار ساراواک، که می تواند 40 بوئینگ 747 را در خود جای دهد.

 

پيام هاي ديگران ()        PermaLink        ۱۳٩٤/۸/۱٥ - آنسوی مه